Dom Aktualności

Jak możemy określić jakość wyświetlaczy LED

Orzecznictwo
dobra jakość Pełny panel LED na sprzedaż
dobra jakość Pełny panel LED na sprzedaż
Opinie klientów
Сіздің diodami LED дисплейі 4 жыл бойы өте жақсы жұмыс істейді, енді 8 метр сыртқы жарықдиодты дисплеймен 16 метр сияқты тағы бір үлкен өлшемді сатып алғым келеді.

—— Nina Litvinova z Kazachstanu

Biz 6 yıldan fazla słodkie, ve biz iyi bir ortak, ben kazanmak kazanmak içe kazanmak gibi, ben seninle jej zaman işbirliği yapmak istiyorum ......

—— Arif Ali TEKTAS z Turcji

Ini adalah pertama kalinya do wyświetlacza wyświetlacza yang dipimpin, Anda z senang hati melatih saya di pabrik Anda dalam pengoperasian dan pemeliharaan, terima kasih dla wideo yang Anda rekam juga ...

—— Kamera wideo Luky z Indonezji

Fell bardzo wiarygodne, aby współpracować z Tobą, w rzeczywistości istnieją pewne problemy, ale pomogłeś rozwiązać na czas, jest ok, będę z wami współpracować .....

—— Marc Michaelson z Anglii

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Jak możemy określić jakość wyświetlaczy LED
Jak możemy określić jakość wyświetlaczy LED
Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy LED do różnego rodzaju pól coraz więcej osób się z nimi zapoznaje i zaczyna z nich korzystać. Jak możemy ocenić jakość wyświetlaczy LED, aby wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni produkt o wysokiej wydajności kosztowej? Na podstawie znajomości ich podstawowych standardów technologicznych możemy określić ich jakość na podstawie aspektów ich funkcji i wydajności.

Po pierwsze, z punktu widzenia ich funkcji, podstawową funkcją wyświetlaczy LED jest wyświetlanie tekstów, obrazów i filmów wideo dużej liczbie osób. Najważniejsze jest prawdziwe pokazanie materiałów. Dlatego konieczna jest wysoka wierność. Możemy poprawić wierność, dostosowując następujące standardy technologiczne.

1 、 Jasność

Stopień jasności daje ludziom bezpośredni sens. Gdy zobaczymy wyświetlacz LED, możemy go wyczuć. Nie uważaj, że im wyższa jasność, tym lepszy efekt pokazu. Efekt pokazu zależy od używanego środowiska i odległości oglądania. W przypadku wyświetlaczy wewnętrznych jest to zwykle około 1000 nitów. Na zewnątrz jest zwykle większy niż 6000 nitów. W przypadku pół-zewnętrznych zwykle wynosi ona od 2500 nitów do 5000 nitów. Te o wysokiej rozdzielczości wymagają jeszcze niższej jasności, zwykle około 100 nitów do 300 nitów. Jednym słowem, najbardziej odpowiednia jasność to taka, która nie tylko sprawia, że ​​widzowie wyraźnie widzą obrazy w różnych środowiskach, ale także nie ranią oczu podczas długiego oglądania.

2 temperature Temperatura barwowa

Jeśli kolory obrazu nie są takie same lub różne od kolorów rzeczywistych materiałów, obraz straci wierność. Jest to związane z temperaturą barwową balansu bieli. Jeśli ludzie oglądają wyświetlacze LED bezpośrednio, odpowiednia temperatura barwowa balansu bieli wynosi od 6500 do 8000 K. Jeśli wyświetlacze LED są transmitowane przez stacje telewizyjne, temperatura kolorów musi być ustawiona na około 5500 K. W ten sposób obrazy na wyświetlaczach LED będą prawdziwe po przesłaniu przez kamery wideo.

3 angle Kąt widzenia

Jeśli chodzi o urządzenia wyświetlające, im większy kąt widzenia, tym lepszy efekt wyświetlania i oczywiście większy zasięg widzenia. Kąty widzenia można podzielić na poziomy i pionowy. Do tej pory, w przypadku pełnokolorowych wyświetlaczy LED do wnętrz, poziomy i pionowy mogą być odpowiednio większe niż 140 ° i 100 °. W przypadku pełnokolorowych wyświetlaczy LED na zewnątrz poziomy i pionowy mogą być odpowiednio większe niż 100 ° i 90 °. Na podstawie wyraźnego i pełnego widzenia zdjęć w zakresie kąta widzenia kolory nie mogą się różnić podczas oglądania pod różnymi kątami widzenia. Jest to głównie związane z rozmieszczeniem układów RGB podczas enkapsulacji lamp LED. Do tej pory istnieją dwa sposoby aranżacji:

4 scale Skala szarości

Kiedy wyczucie warstw na ekranie nie jest dobre i występuje zjawisko utraty pikseli w porównaniu z materiałami, oznacza to, że poziom szarości jest niski, a ekran nie może wyraźnie pokazać materiałów w rzeczywisty sposób. Profesjonalnym sposobem testowania jest użycie pasków skali szarości, dzięki którym ludzie mogą wyraźnie widzieć poziom szarości. Do tej pory przedsiębiorstwa mogą realizować 16-bitową skalę szarości. W przyszłości osiągnie 18 bitów. Poniższe zdjęcia pokazują paski w skali szarości użyte do testowania:

5 rate Częstotliwość odświeżania

Jeśli migotanie pojawia się, gdy ludzie oglądają wyświetlacze LED, i jeśli ciemne linie pojawiają się, gdy wykonujemy zdjęcie kamerami, oznacza to, że częstotliwość odświeżania jest niska. Częstotliwość odświeżania większa niż 300 Hz nie wpłynie na efekt oglądania przez ludzi. Jeśli jednak efekt pokazowy jest dobry podczas korzystania z kamer lub kamer wideo, częstotliwość odświeżania będzie wyższa niż 2000 Hz. Poniższe zdjęcia pokazują porównanie wysokiej i niskiej częstotliwości odświeżania:

6 、 Kontrast

Kiedy oglądamy zdjęcia na wyświetlaczach LED, czasami czujemy, że są nieco biało-szare, jak na nich gaza. Oznacza to, że ich kontrast jest niski. Zwykle kontrast nie może być mniejszy niż 1000: 1. Kontrast dotyczy głównie hermetyzacji lamp LED i projektowania masek modułowych. Kontrast lamp LED na czarnych oprawach jest znacznie większy niż kontrast lamp LED z białymi oprawkami. Poniższe zdjęcia pokazują porównanie efektów:

7 、 Jednorodność

Pojawienie się plam i mozaiki na wyświetlaczach LED dotyczy głównie jasności i jednorodności kolorów lamp LED. Możemy sprawdzić jasność i jednorodność kolorów wyświetlaczy LED, testując ich kolory RGB i biały. Poniższe zdjęcia pokazują porównanie testu i efektu:

Po zapoznaniu się z funkcjami wysokiej jakości wyświetlacz LED powinien również mieć dobrą wydajność. Możemy określić jego wydajność za pomocą następujących metod.

(1) 、 Piksele poza kontrolą (w ramach gwarancji)

Piksele wymykające się spod kontroli można podzielić na piksele normalnie włączane i wyłączane. Poniższa tabela pokazuje standardy i klasy w tej branży:

Wraz z rozwojem wyświetlaczy LED o wysokiej rozdzielczości nie możemy już stosować tych standardów do ich oceny. Standard powinien być wyższy, a liczba pikseli poza kontrolą poniżej 1X10-5

(2) 、 Poziomy ochrony i bezpieczeństwa

Poziomy ochrony można podzielić na wodoodporne i pyłoszczelne. Im większy numer IP, tym wyższy poziom ochrony. Poniższa tabela pokazuje standardy w tej branży:

afety mogą być reprezentowane przez następujące aspekty: 1. Prąd upływowy (gdy napięcie znamionowe X1,1, prąd upływowy powinien wynosić ≤3,5 mA; 2. Wytrzymałość dielektryczna (w warunkach 1500 V, 1min test bez uszkodzenia izolacji).

(3) consumption Zużycie energii i efektywność energetyczna

Poprzez zmniejszenie zużycia energii i poprawę efektywności energetycznej możemy obniżyć temperaturę i przedłużyć żywotność wyświetlaczy LED.

Jeśli temperatura jest niższa o 10 ℃, żywotność podwoi się. Może być zmniejszenie zużycia energii i poprawa efektywności energetycznej

realizowany poprzez następujące aspekty:

Dioda LED with o niskiej wartości Vf

B IC Układ scalony sterownika prądu stałego o niskiej wartości Vds

C 、 PCB o niskiej impedancji

D voltage Napięcie robocze modułu: 4,2 V 3,8 V.

E 、 Zasilacz impulsowy PFC ≥ 0,95 sprawność transferu (≥ 0,85)

(4) 、 Niezawodność

Chociaż efekt ekranu LED jest bardzo dobry, jeśli jego niezawodność i stabilność są niskie, jego jakość jest również bardzo niska. Dla

poprawa niezawodności, możemy skupić się na następujących aspektach:

A selection Wybór materiału: analiza materiału

B design Projekt termiczny: rozpraszanie i dystrybucja ciepła

C 、 Redundancja: przełączanie zasilania, kontrolera i obwodu drukowanego

D toler Tolerancja materiału: 20% margines

E test Symulacyjny test weryfikacyjny pod kątem niezawodności: żywotność, uwierzytelnianie

Po powyższym badaniu, kiedy oglądamy ekran LED, będziemy wiedzieć, jak sprawdzić jego jakość i określić jego klasę. Dlatego w końcu wybierzemy najbardziej odpowiedni dla nas produkt o wysokiej wydajności kosztowej.

Pub Czas : 2018-02-14 22:14:59 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Shenzhen ChinaStar Optoelectronic Co., Limited.

Osoba kontaktowa: Mr. Jason Guan

Tel: +86 134 3062 7247

Faks: 86-755-32817186

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)