Dom Aktualności

Jak możemy określić jakość wyświetlaczy LED

Orzecznictwo
dobra jakość Pełny panel LED na sprzedaż
dobra jakość Pełny panel LED na sprzedaż
Opinie klientów
Сіздің diodami LED дисплейі 4 жыл бойы өте жақсы жұмыс істейді, енді 8 метр сыртқы жарықдиодты дисплеймен 16 метр сияқты тағы бір үлкен өлшемді сатып алғым келеді.

—— Nina Litvinova z Kazachstanu

Biz 6 yıldan fazla słodkie, ve biz iyi bir ortak, ben kazanmak kazanmak içe kazanmak gibi, ben seninle jej zaman işbirliği yapmak istiyorum ......

—— Arif Ali TEKTAS z Turcji

Ini adalah pertama kalinya do wyświetlacza wyświetlacza yang dipimpin, Anda z senang hati melatih saya di pabrik Anda dalam pengoperasian dan pemeliharaan, terima kasih dla wideo yang Anda rekam juga ...

—— Kamera wideo Luky z Indonezji

Fell bardzo wiarygodne, aby współpracować z Tobą, w rzeczywistości istnieją pewne problemy, ale pomogłeś rozwiązać na czas, jest ok, będę z wami współpracować .....

—— Marc Michaelson z Anglii

Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Jak możemy określić jakość wyświetlaczy LED

Jak możemy określić jakość wyświetlaczy LED
Dzięki zastosowaniu wyświetlaczy LED do wszystkich rodzajów pól, coraz więcej osób zapoznało się z nimi i zaczęło je używać. Jak ocenić jakość wyświetlaczy LED, aby wybrać najbardziej odpowiedni produkt o wysokich kosztach dla siebie? Na podstawie wiedzy o ich podstawowych standardach technologicznych możemy określić jego jakość z punktu widzenia ich funkcji i wydajności.

Po pierwsze, z punktu widzenia ich funkcji, podstawową funkcją wyświetlaczy LED jest pokazywanie tekstów, zdjęć i filmów wideo dużej liczbie osób. Najważniejszą rzeczą jest przeprowadzenie prawdziwego pokazu materiałów. Dlatego też konieczna jest wysoka wierność. Możemy poprawić wierność poprzez dostosowanie następujących standardów technologicznych.

1, Jasność

Stopień jasności sprawia, że ​​ludzie mają bezpośredni sens. Kiedy zobaczymy wyświetlacz LED, możemy to wyczuć. Nie uważaj, że im wyższa jasność, tym lepiej pokazują efekt. Efekt pokazywania zależy od środowiska użytkowania i odległości oglądania. W przypadku wyświetlaczy wewnętrznych zwykle wynosi około 1000 nit. Dla tych na zewnątrz jest to zazwyczaj większe niż 6000 nit. Dla pół-na zewnątrz, to jest zazwyczaj od 2500nit do 5000nit. Wysoka rozdzielczość wymaga nawet niższej jasności, zazwyczaj około 100 do 300 nit. Jednym słowem najbardziej odpowiednia jasność to ta, która nie tylko sprawia, że ​​widzowie widzą wyraźnie obrazy w różnych środowiskach, ale także nie obrazują ich oczu przez dłuższy czas.

2, Temperatura barwowa

Jeśli kolory obrazu nie są takie same lub różne od materiałów rzeczywistych, obraz straci swoją wierność. Jest to związane z temperaturą barwną balansu bieli. Jeśli ludzie oglądają wyświetlacze LED bezpośrednio, odpowiednia temperatura barwowa balansu bieli wynosi od 6500K do 8000K. Jeśli wyświetlacze LED są transmitowane przez stacje telewizyjne, temperatura barwowa musi być ustawiona na około 5500K. W ten sposób obrazy na wyświetlaczach LED będą realne po przesłaniu przez kamery wideo.

3, Kąt widzenia

Jeśli chodzi o wyświetlacze, tym większy jest kąt widzenia, tym lepiej pokazujący efekt, i oczywiście większy zasięg widzenia. Kąty widzenia można podzielić na poziomą i poziomą. Do tej pory na wewnętrznych, pełno kolorowych wyświetlaczach LED poziomy poziomy i pionowy mogą być dłuższe niż 140 ° i 100 °. W przypadku pełno kolorowych wyświetlaczy LED na świeżym powietrzu, poziomy i pionowy może być większy niż 100 ° i 90 °. Na podstawie wyraźnego i całkowitego obejrzenia zdjęć w zakresie kąta widzenia, kolory nie mogą być różne, obserwując z różnych kątów widzenia. Jest to związane głównie z układaniem chipów RGB podczas hermetyzacji lamp LED. Do tej pory istnieją dwa sposoby układania:

4, szarość

Kiedy poczucie warstw na ekranie nie jest dobre i występuje zjawisko utraty pikseli w porównaniu z materiałami, oznacza to, że poziom szarości jest niski, a ekran nie może w rzeczywisty sposób pokazać materiałów. Profesjonalnym sposobem testowania jest użycie pasków z odcieniami szarości, dzięki którym można wyraźnie zobaczyć poziom szarości. Do tej pory firmy mogą realizować 16-bitową szarą skalę. W przyszłości osiągnie ona 18 bitów. Poniższe zdjęcia przedstawiają szare paski używane do testowania:

5, częstotliwość odświeżania

Jeśli migotanie pojawia się, gdy ludzie oglądają wyświetlacze LED i jeśli pojawią się ciemne linie, gdy używamy kamer do wykonania zdjęć, oznacza to, że częstotliwość odświeżania jest niska. Częstotliwość odświeżania większa niż 300 Hz nie wpływa na efekty oglądania osób. Jeśli jednak efekt pokazujący jest dobry przy używaniu kamer lub kamer wideo, częstotliwość odświeżania będzie większa niż 2000 Hz. Poniższe zdjęcia przedstawiają porównanie wysokiej i niskiej częstotliwości odświeżania:

6, Kontrast

Kiedy oglądamy zdjęcia na wyświetlaczach LED, czasami czujemy, że są trochę białe i szare, takie jak siatka na nich. Oznacza to, że ich kontrast jest niski. Zwykle kontrast nie może być niższy niż 1000: 1. Kontrast jest głównie związany z kapsułowaniem lamp LED i projektowaniem masek modułów. Kontrast lamp LED na czarnych uchwytach jest znacznie większy niż lampy LED z białymi uchwytami. Poniższe zdjęcia przedstawiają porównanie efektów:

7, Jednorodność

Wygląd plam i mozaiki na wyświetlaczach LED dotyczy głównie jasności i jednolitości kolorów lamp LED. Możemy sprawdzić jasność i jednolitość kolorów wyświetlaczy LED, sprawdzając ich kolory RGB i białe. Poniższe zdjęcia przedstawiają porównanie testów i efektów:

Po poznaniu funkcji wysokiej jakości wyświetlacz LED powinien mieć dobrą wydajność. Możemy określić jego skuteczność za pomocą następujących metod.

(1), piksele nie są kontrolowane (z gwarancji)

Pixle poza kontrolą można w prosty sposób włączać i wyłączać w pikselach. W poniższej tabeli przedstawiono normy i klasy w tej branży:

Wraz z rozwojem wysokiej rozdzielczości wyświetlaczy LED nie możemy już stosować tych norm do ich osądzenia. Standard powinien być wyższy, a liczba pikseli nie może przekraczać 1x10-5

(2), Poziomy ochrony i bezpieczeństwa

Poziomy ochrony można podzielić na poziomy wodoodporne i pyłoszczelne. Im większy numer IP, tym wyższy poziom ochrony. Poniższa tabela przedstawia standardy w tej branży:

afetyki mogą być reprezentowane przez następujące aspekty: 1. Prąd upływu (przy napięciu znamionowym X1.1, prąd upływu powinien wynosić <3,5 mA, 2. wytrzymałość dielektryczna (w warunkach 1500V, 1min bez pęknięć izolacyjnych).

(3), zużycie energii i efektywność energetyczna

Zmniejszając zużycie energii i poprawiając efektywność energetyczną, możemy obniżyć temperaturę i przedłużyć żywotność wyświetlaczy LED.

Jeśli temperatura jest o 10 ° C niższa, żywotność podwoi się. Zmniejszenie zużycia energii i poprawa efektywności energetycznej może być

realizowane poprzez następujące aspekty:

A, dioda LED o niskiej wartości Vf

B, stałego sterownika IC z niską wartością Vds

C, płytka o niskiej impedancji

D, napięcie pracy modułu: 4.2V 3.8V

E, przełączanie zasilania PFC≥0,95 efektywność transferu (≥ 0,85)

(4), Niezawodność

Pomimo tego, że działanie ekranu LED jest bardzo dobre, jeśli jego niezawodność i stabilność są niskie, jego jakość jest również bardzo niska. Dla

poprawa niezawodności, możemy skoncentrować się na następujących aspektach:

A, Wybór materiału: Analiza materiałowa

B, Projekt cieplny: rozpraszanie ciepła i dystrybucja

C, nadmiarowość: zasilanie przełączające, sterownik i obwód PCB

D, tolerancja materiału: margines 20%

E, test weryfikacji symulacji dla niezawodności: trwałość, autentykacja

Po powyższym badaniu, kiedy oglądamy ekran LED, będziemy wiedzieć, jak sprawdzić jego jakość i określić jego klasę. Dlatego w końcu wybieramy produkt najbardziej odpowiedni dla nas z wysoką wydajnością kosztową.

Pub Czas : 2010-02-02 22:14:59 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Shenzhen ChinaStar Optoelectronic Co., Limited.

Osoba kontaktowa: Mr. Jason Guan

Tel: 86-755-32817186

Faks: 86-755-32817186

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)